Burze z gradem i nawałnice w woj. śląskim

W piątek, 23 czerwca 2023 roku, zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), na obszarze całego województwa śląskiego wystąpiły intensywne burze z obfitymi opadami deszczu oraz możliwością wystąpienia gradu. Przez cały dzień obowiązywało ostrzeżenie drugiego stopnia wydane przez IMGW do godziny 18:00.

W ciągu poranka do godziny 9:30 strażacy interweniowali 70 razy w województwie śląskim. Głównie były to wyjazdy związane z powalonymi drzewami, zalaniem posesji oraz podtopieniem dróg. Najbardziej niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Gierałtowicach, w powiecie gliwickim, gdzie piorun uderzył w budynek dróżnika kolejowego. Mężczyzna znajdujący się wewnątrz budynku został ranny i przewieziony do szpitala.

Według informacji podawanych przez internautów, w kilku miastach wystąpiło również opady gradu, między innymi w Tarnowskich Górach i Siemianowicach Śląskich.