Szkolenia z samoobrony dla kobiet

Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych kobiet. Szkolenia, prowadzone przez doświadczonych żołnierzy-instruktorów, będą odbywać się w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w różnych lokalizacjach w parkach miejskich, na plażach oraz w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski. Terminem rozpoczęcia jest 27 maja 2023 roku, natomiast zakończenie planowane jest na 20 sierpnia 2023 roku.

Projekt realizowany będzie w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia. Podczas szkolenia, instruktorzy-żołnierze przekażą uczestniczkom wiedzę i umiejętności z zakresu podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania i unikania zagrożeń oraz technik samoobrony przydatnych w sytuacjach niebezpiecznych. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć wiedzę praktyczną dotyczącą udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie umiejętności obronnych oraz budowanie pewności siebie w sytuacjach kryzysowych. Po ukończeniu szkolenia każda uczestniczka otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W trakcie trwania szkolenia, osoby towarzyszące uczestniczkom, w tym ich bliscy, będą mogły odwiedzić punkty promocyjno-informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Osoby zainteresowane służbą wojskową będą mogły uzyskać kompleksowe informacje dotyczące rekrutacji do Sił Zbrojnych oraz porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Na zakończenie szkolenia uczestniczki będą miały okazję skosztować wojskowej grochówki, będącej kulinarnym hitem.

Share this article:
Previous Post: Rośnie poziom wód w rzekach

May 19, 2023 - In

Next Post: Nadciąga Cyklon Dawid

May 23, 2023 - In