Nadciąga Cyklon Dawid

Niestety, poniedziałek był ostatnim słonecznym dniem w tym tygodniu. Wtorek, 23 maja, przyniesie do Polski cyklon Dawid, który spowoduje opady gradu i ulewne deszcze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed potencjalnie niebezpiecznymi burzami.

Prognozuje się wystąpienie burz, które miejscami będą towarzyszyć intensywne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami może wystąpić grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 15:00 do 21:00 w wtorek, 23 maja.

Mimo burz, temperatury nie spadną drastycznie. “Front przesunie cieplejsze powietrze z zachodu bardziej na wschód. Wtorek będzie cieplejszy na wschodzie, osiągając temperaturę do 25 stopni, natomiast na zachodzie pojawią się chmury i deszcz, co przyniesie maksymalne wartości termometrów na poziomie 19 do 21-23 stopni” – informuje Grzegorz Walijewski, rzecznik IMGW w rozmowie z PAP.