Łąka kwiatowa w mieście wysiana przez wolontariuszy

Z okazji Światowego Dnia Wody, Koalicja “Dbamy o wodę” zdecydowała się zasiać łąkę kwietną na parkingu przy ulicy ks. Prałata Stanisława Słonki w Żywcu. Kolorowe kwiaty cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców miast. W 2021 roku, Koalicja przygotowała raport “Zmiany klimatu a zasoby wody na Żywiecczyźnie”, w którym wskazano na globalny problem deficytu wody i pogłębiającą się sytuację zasobów wodnych regionu Żywiecczyzny z powodu serii zdarzeń ekstremalnych.

W ramach akcji, 22 marca kilkudziesięciu wolontariuszy z Grupy Żywiec i Żywiec Zdrój zasiało mieszankę gatunków traw i kwiatów na parkingu przy ulicy ks. Prałata Stanisława Słonki w Żywcu, wspierając retencję wody w glebie. Przy akcji pomagała firma “Kwietne łąki”, a Urząd Miasta Żywiec czuwał nad przebiegiem działań. Burmistrz miasta Antoni Szlagor odwiedził wolontariuszy podczas sadzenia kwiatów.