Intensywne opady deszczu prognozowane w powiecie żywieckim

Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące Powiatu Żywieckiego. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazuje informację o intensywnych opadach deszczu, które wystąpią w powiecie żywieckim dzisiaj i jutro (16/17.05). W przypadku większych opadów deszczu możliwe są lokalne podtopienia.

Mieszkańcy Powiatu Żywieckiego otrzymali dzisiaj wiadomości SMS z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Alert RCB informuje o intensywnych opadach deszczu.

• Uwaga! Dzisiaj i jutro (16/17.05) spodziewane są intensywne opady deszczu. Możliwe gwałtowne wezbrania rzek. Przygotuj się na ewentualne podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe.

Prognozowane są opady deszczu o umiarkowanym i silnym natężeniu, gdzie ilość opadów może wynosić od 45 mm do 60 mm.