Donald Tusk w Żywcu

Donald Tusk, lider Platformy Obywatelskiej, odwiedził Żywiec w niedzielę, 19 marca, na wyjeździe parlamentarnym Koalicji Obywatelskiej, by przedstawić wizję rozwoju miasta i regionu mieszkańcom. Wcześniej, 17 marca, posłowie i senatorowie PO spotkali się z mieszkańcami Węgierskiej Górki, a także rozmawiali z dyrekcją Szpitala Żywiec na temat sytuacji w ochronie zdrowia w powiecie żywieckim. Tusk podkreślił, że kluczowe jest zrozumienie przez wyborców, że tylko jedna lista może zwyciężyć. Tego samego dnia lider PO odbył wizytę w Radzionkowie, gdzie ogłosił, że język śląski będzie uznany za język regionalny na poziomie ustawowym. Inicjatywy dotyczące usankcjonowania prawnego języka śląskiego dotąd nie spotkały się z poparciem w parlamencie.